YANGIN MERDİVENİ UYGULAMALARINDA DEĞİŞKENLER

YANGIN MERDİVENİ UYGULAMALAR

Her binada yangın merdiveni uygulamalarının yapılmasının zorunlu hale gelmesinin hemen ardından konu ile ilgili yürütmeliklerin de ortaya çıktığı görülmektedir. Bu yürütmelikler binalarda yangın merdiveni çeşitlerinin nasıl olması gerektiğinden ebatlarının nasıl olması gerektiğine kadar er türlü ayrıntıyı içermektedir.

Genel olarak baktığımız zaman binalarda uygulanan acil çıkış merdivenlerinin ya bina içinde ya bina dışında ya da balkondan verilmektedir. Bunun nasıl olacağına ya da ne standartlarda yapılacağına karar verirken uzmanların bir ön inceleme yapmaları gerekmektedir. Bu incelemelerde konu ile ilgili olarak binanın yaşı, kaç katlı olduğu, her katta kaç kişinin olduğu ve binanın ne amaçlı olarak kullanıldığı gibi çeşitli bilgilere bakılarak merdiven türüne ve ebatlarına karar verilmektedir. Binanın kaç katlı olduğu merdiven genişliğinin kaç cm olması gerektiğine karar vermede etkili olurken merdivenlerin kullanılacağı yapının ne tür hizmet verdiği de yangın merdiveni ile zemin arasında yer alan yüksekliğin ne kadar olacağı konusunda karar almanızı sağlayacaktır. Kreş olarak kullanılan ya da yatılı hastaların bulunduğu bir binada aralığın 2,5 metre olması merdivenden atlayarak dışarı çıkmanın imkânsız hale gelmesine neden olacaktır. Kaldı ki pek çok sağlıklı yetişkin için bile bu mesafeden atlamak zor olabilmektedir.

Yangın merdiveni projelerinizi her detayı ile ilgilenerek tamamlayan ve merdiven konumlandırılması gibi işlemlerinizi sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sorunsuz bir şekilde tamamlayan firmamız ile çalışmanız sizin için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Çünkü firmamız yılların getirdiği tecrübeyi son teknolojiye uyum sağlayarak ve gerekli uzmanlık belgelerini personeline aldıran firmamız her personelini gerekli eğitimlere göndererek alanında uzman kişiler olmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle de sırf biraz daha kazanabilmek için yan iş olarak bu sektöre giren firmalara rağbet göstermemeniz tüm incelemelerin ve uygulamaların doğru değişkenler üzerine yapılabilmesine olanak sağlayacaktır.

INDA DEĞİŞKENLER

 

KATEGORİLER

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ